Sloveenia täitis esimesena allkirjakvoodi
ID
929
Sloveenia täitis esimesena allkirjakvoodi

Sloveenia täitis täna esimesena rahvusliku künnise allkirjade kogumsel Euroopa kodanikualgatusele "Tingimusteta põhisissetulekud kogu ELis". Sloveenia künnis on 5640 allkirja, selleni jõuti 18. novembril kella 17:13 paiku Eesti aja järgi.

Algatuse arvesse võtmiseks Euroopa Komisjonis on vaja miljonit allkirja ning seda, et vähemalt seitsmes liikmesriigis oleks antud allkirju rahvusliku künnise jagu. Künnis saadakse Euroopa Parlamendi liikmete arvu ja konreetse riigi saadikute arvu korrutamisega.

Eesti künnis on 4935 allkirja, sellest on praeguseks täidetud ligi 17 protsenti, mis on hetkel Euroopa Liidu kuues näitaja.
Euroopa kodanikualgatuse kaugem eesmärk on kodanikupalga kasutuselevõtt kõikjal Euroopa Liidus. Konkreetselt taotleb algatus seda, et Euroopa Komison töötaks selleks välja asjakohased ettepanekud liidu pädevuse piires.

Sel nädalal alustas kodanikupalga alase selgitustöö tegemiseks tegevust ka vabaühendus ubi4all, mis pakub võimlust võita loosi teel üheks aastaks põhisissetulek 800 eurot kuus. Loosimisel osalemiseks ei pea kasutaja midagi muud tegema kui esitama enda kohta täpseid andmeid. Loosimine toimub annetuste toel iga kord, kui fondi on kogunenud 9600 eurot.