Uudiskiri 11: EL allkirjapäev 9. mail, kodanikupalga algatus edukas Euroopa tuleviku konverentsi portaalis
ID
1335
Uudiskiri 11: EL allkirjapäev 9. mail, kodanikupalga algatus edukas Euroopa tuleviku konverentsi portaalis

Tingimusteta põhisisstulekud kogu ELis

1. Tulemustest ja 9. maist kui Euroopa päevast ja kodanikualgatuste allkirjastamise päevast

Allkirjastajate aktiivsus on juba suurenenud kõikjal. Oleme nüüdseks kogunud ligikaudu 212 tuhat allkirja. Saksamaa ja Hispaania allkirju on üle 85% rahvuslikust kvoodist, viimasel ajal on igapäevaselt suure allkirjahulgaga silma paistnud Itaalia. Järgnevad Läti, Kreeka ja Eesti. Siit ja siit leiate igapäevast statistikat algatuse toetamise kohta. Siin on meie Euroopa kampaanialeht: https://eci-ubi.eu/ ja siin Eesti oma kodanikupalga-leht.

Allkirjakorje viimane päev on 25. juuni. See on väga lähedal. Veelgi lähemal on aga 9. mai, mis on ühtaegu Euroopa päev ja Euroopa kodanikualgatuste allkirjastamise päev. Tahaksime, et see päev annaks allkirjakorjele tõsise hoo. Tahame selleks ühendada oma jõud teiste algatuste eestvedajatega. Teie toel on see võimalik! 

Eesti koordinaatori üleskutse: praegusel ajal on eriti tähtis rõhutada 9. mai tähendust just Euroopa päevana. Mis võiks selleks olla veel parem viis kui pühendumine ühiskonna jätkusuutlikkust ja vaimset tervist tagava lahenduse - tingimusteta põhisissetuleku, rahvakeeli kodanikupalga algatuse toetamisele? 

Seetõttu palume väga, et te levitaksite põhisissetuleku algatust vähemalt 9. mail ja selle eel hästi palju oma sõprade, sugulaste ja kolleegide hulgas igal võimalusel ja igal võimalikul moel - olgu siis avalikus linnaruumis, e-posti teel või sotsiaalmeedias. Parim viis allkirjastamiseks on mõistagi online’is. 

“TOP 7” seisuga 2. mai ennelõuna. Eesti on rahvusliku kvoodi (threshold) täitmiselt seitsmes, kuid algatuse toetajate osakaalult elanikkonnas teisel kohal (“Target POP”) ning ID-kaardi kasutajate osakaalu poolest lausa esikohal. Vt https://kodanikupalk.ee/varia/eci/

Ärge unustage jälgida meid Facebookis (algatuse enda leht ja grupp, Eesti leht ja grupp), samuti Twitteris ja Instagramis 


2. Edulugu Euroopa Tuleviku Konverentsi online-platvormis

Viimased teated kõnelevad meie suurest edust Euroopa Tuleviku Konverentsil: "Üks sagedamini mainitud mehhanisme kaasavama ja sotsiaalselt õiglasema Euroopa nimel on tingimusteta põhisissetulek kogu ELis." Ja: "Kõige sagedamini mainitud alateema, mida võib leida paljudest laialdaselt toetatud ja kommenteeritud ideedest, on tingimusteta põhisissetulek, mille eesmärk on tagada kõigi inimeste ühiskonnaelus osalemine."

Levitagem ja toetagem põhisissetuleku algatust sellel online platformil – et tingimusteta põhisissetuleku idee saaks konverentsil veelgi enam tuult tiibadesse.


3. Lõputud arvamuspõhised debatid põhisissetuleku üle on surmani ära tüüdanud?

Seetõttu kogume ühisrahastuse kaudu raha, et inimesed saaksid päriselus kogeda tingimusteta põhisissetulekut. Aidake rahastada UBI4ALLi ja registreeruge tasuta, et vedamise korral võita aastaks Euroopa põhisissetulek 800 eurot kuus. Registreerimine on tasuta ja võimalik kõigile 16-aastastele ja vanematele ELi kodanikele: https://ubi4all.eu/

Arusaamatuste vältimiseks: päriselus kujunevad põhisissetulekud kindlasti riigiti erinevaks - kõrgemaks Saksamaal või Austrias, madalamaks näiteks Eestis või Poolas. 800 eurot kuus, mida UBI4ALL välja loosib, on kõigi ELi suhtelise vaesuse piiride keskmine.


Head lugejad,

soovime teile kõigile parimat! Jääge terveks ja ikka kindlaks tingimusteta põhisissetuleku ideele!

Klaus Sambor, Austria

Ronald Blaschke, Saksamaa

… ja Jaanus Nurmoja, Eesti