Euroopas algab põhisissetulekunädal teise valitsusvälise kodanikupalga loosimisega
ID
1129
Euroopas algab põhisissetulekunädal teise valitsusvälise kodanikupalga loosimisega

Kodanikupalga aktivistide vabaühendus UBI4ALL loosib esmaspäeval, 20. septembri õhtul kell 21 välja oma teise tingimusteta põhisissetuleku ehk kodanikupalga ühele Euroopa Liidu kodanikule. Võitjale makstakse aasta jooksul ilma ühegi lisatingimuseta 800 eurot kuus, mis on samas suurusjärgus nagu Euroopa Liidu riikide keskmine suhtelise vaesuse piir.

Kõik, kes osalesid esimesel loosimisel, välja arvatud võitja, on automaatselt ka uuel loosimisel osalejad. Pärast esmaspäevast loosimist saab ubi4all.eu veebilehel taas järgmistele loosimistele registreeruda.
Esimene loosimine toimus 16. juunil, selle võitis noor prantslanna Lucie Paulin.

Võib olla pilt järgmisest: 2 inimest, habe ja tekst sisuga: Live Rafflet Event UBI 4 ALL 2nd Eyropean Basic Income!Ühtaegu juhatab esmaspäevane loosimine sisse 14. rahvusvahelise põhisissetulekunädala, mille raames toimub eri liiki temaatilisi üritusi üle maailma, pandeemia tõttu suures osas online-aktsioonidena. Eestis on kodanikupalka edendav vabaühendus äsja loodud ning ühegi ürituse planeerimiseni pole jõutud. MTÜ Kodanikupalga Ümarlaud Eestis juhatuse liige Jaanus Nurmoja ei välista siiski täielikult "viiimase hetke ideid" ning et need mõne sotsiaalmeedia aktsiooni näol ka ellu viiakse.

Valitsusvälise kodanikupalga loosimist saab jälgida video otseülekandena Facebookis, kus on loodud sündmus UBI4ALL Second Raffle Event! https://www.facebook.com/events/376247547433634. Loosimisele on registreerunud ligi 17 500 inimest. 

UBI4ALL kodanikupalga loosimine toimub siis, kui annetustest on fondi kogunenud 9600 eurot või rohkem. Kolmandaks loosimiseks on juba kogutud vähemalt 1554 eurot. Annetada saab ühenduse kodulehel ubi4all.eu, sealsamas avatakse pärast esmaspäevast loosimist taas ka järgmistele loosimistele registreerumise võimalus.

Hollandis registreeritud vabaühendus kutsuti ellu Euroopa kodanikualgatuse „Tingimusteta põhisissetulekud kogu ELis” allkirjakampaania käigus, et sellele rohkem tähelepanu tõmmata. Kodanikualgatus (https://sign.eci-ubi.eu) vajab miljonit allkirja, kusjuures vähemalt seitsmes riigis peab olema täidetud rahvuslik allkirjakvoot. Allkirjade kogumise tähtaega on pandeemia tõttu mitmel korral pikendatud, praegune tähtaeg on 25. juuni 2022. Allkirjastajal peab olema mõne Euroopa Liidu liikmesriigi kodakondsus. Eesti kodanikud saavad Euroopa kodanikualgatust toetada alates 16. eluaastast.